Skracanie ścieżki zakupowej okiem sprzedawców internetowych

Wiele mówi się o korzyściach płynących z wykorzystania płatności elektronicznych dla e-konsumentów. Tymczasem, wybranie odpowiedniego systemu e-płatności, a co za tym idzie skrócenie ścieżki płatności, może przynieść wiele dobrego również dla sprzedawców oferujących swoje towary i usługi drogą internetową. Jakie są najważniejsze zalety stosowania płatności elektronicznych z punktu widzenia sprzedawców? 

Zwiększony dostęp do konsumentów
Cyfrowe doświadczenia stają się wszechobecne, a technologia mobilna niezastąpiona w różnych momentach naszego życia. W sieci rozmawiamy ze znajomymi, dzielimy się opiniami, dokonujemy zakupów. Chcemy również mieć możliwość szybkich i bezpiecznych płatności internetowych. Krąg e-konsumentów nieustannie się poszerza. Aby zaspokoić ich potrzeby sprzedawcy internetowi muszą oferować preferowane przez nich metody płatności. Zwiększają w ten sposób dostęp do większej liczby potencjalnych klientów.

Możliwość lepszego poznania klientów
Konsumenci wykonują w sieci wyszukiwania określonych produktów i usług, używają wyszukiwarek, aby znaleźć towary o określonych parametrach, korzystają z technologii geolokalizacji i wchodzą w interakcje w sieciach społecznościowych. Umożliwia to sprzedawcom poznanie ich zainteresowań i lokalizacji w danym momencie oraz oferowanie towarów i usług na miejscu. Kupcy mogą dotrzeć do konsumentów w optymalnym czasie i miejscu, aby wpłynąć na ich decyzje zakupowe. Odpowiednie systemy płatności pozwalają na generowanie rozmaitych raportów, które również mówią wiele na temat zachowań zakupowych klientów. Warto tę wiedzę wykorzystywać, aby zwiększać sprzedaż. 

Szybkie płatności, a skracanie ścieżki płatności
Wszystkie te trendy pomagają skrócić cykl zakupowy. Ponieważ marki lepiej rozumieją swoich klientów i dostarczają aktualne i odpowiednie oferty z bezproblemowo dostępnymi opcjami zakupu. Płatności mogą skracać ścieżkę zakupową. Konsumenci chcą coraz częściej robić zakupy za pośrednictwem preferowanego kanału. Biorąc pod uwagę zachowania konsumenckie związane z urządzeniami mobilnymi, możliwość szybkich e-płatności staje się coraz ważniejsza dla wielu sprzedawców. Płatności są integralną częścią udanej strategii omnichannel. Muszą one osadzić się w każdym kanale i sprawić, by transakcje były proste i bezproblemowe. Obejmuje to przede wszystkim możliwość zaakceptowania preferowanej metody płatności wybranej przez konsumenta. Liczba kanałów i metod płatności wciąż rośnie. Sprzedawcy, którzy nie nadążają za tymi trendami, nie mają większych szans na sukces w branży e-commerce.

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 6457 945

E-mail: kontakt@agitokodpromocyjny.pl

Poradnik na temat bezpiecznych zakupoów przez Internet i szybkich płatności online.