Usługi Dotpay – MasterPass

W czasie coraz szybszego rozwoju technologicznego, płatności online są już naszą codziennością. W zasadzie całe nasze konsumenckie zwyczaje przeniesiono do sieci, gdzie nie tylko nabywamy produkty, ale również opłacamy nasze rachunki i płacimy za rezerwację w restauracji czy kinie. Tę rewolucję umożliwił szybki rozwój Internetu oraz urządzeń mobilnych. E-konsumenci stali się świadomą i bardzo wymagają grupą, która od e-przedsiębiorców oczekuje udostępnienia im bardziej innowacyjnych i bezpieczniejszych form płatności. Właśnie z tego powodu Dotpay oferuje swoim klientom możliwość skorzystania z usługi, jaką jest MasterPass.

W przeciągu ostatnich dwóch dekad zwykłą pocztę zamieniliśmy na e-mail tak samo jak dzisiaj normalny portfel zamieniamy na jego wirtualną wersję. Rozwiązanie takie pozwala nie tylko odciążyć nasze kieszenie, ale zapewnia też wysoki poziom bezpieczeństwa w czasie realizacji transakcji. Co więcej, z usługi można korzystać na swoim telefonie bez przeszkód. Od teraz można kupować online, gdziekolwiek się jest czy to w domu, w pracy czy na wakacjach. Wszystkie potrzebne dane mamy w końcu pod ręką, w elektronicznym portfelu.

Zasada działania
MasterPass to opcja płatności, która została udostępniona przez organizację płatniczą MasterCard w 2013 r. Metoda działa na zasadzie portfela elektronicznego. Może z niej korzystać każdy właściciel kart Matercard, Maestro, American Express i Visa. Najpierw należy założyć konto w systemie MasterPass, gdzie wszystkie dane karty zostaną specjalnie zaszyfrowane. Sprawia to, że każda kolejna płatność będzie wykonywana tylko przez zalogowanie się do systemu i potwierdzenie e-transakcji specjalnie przypisanym mPIN-em. Całość odbywa się bez konieczności każdorazowego podawania danych z karty płatniczej. Konto w Masterpass sprawia, że różne urządzenie, jak smartfon, tablet czy komputer zamieniają się w wysoce funkcjonalne narzędzia do robienia zakupów online. Warto podkreślić, że usługa działa z dowolnego miejsca na świecie i dodatkowo jest zupełnie darmowa.

Bezpieczeństwo transakcji 
Korzystanie z usługi MasterPass charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa. Jest ono gwarantowane przez dokładną weryfikację użytkownika przez system MasterPass w momencie zakładania przez niego swojego e-portfela i dodawania kolejnych kart płatniczych. Działania te zapewniają, że wyłącznie właściciel konta będzie mógł korzystać ze swojego portfela. W celu zapewnienia jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa w trakcie realizacji płatności system może losowo zażądać od klienta weryfikacji numeru jego karty poprzez prośbę o podanie kodu autoryzacji trzydomenowej lub kodu znajdującego się na karcie, czyli CVV2 (Visa), CVC2 (MasterCard), Card Security Code (American Express).

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 6457 945

E-mail: kontakt@agitokodpromocyjny.pl

Poradnik na temat bezpiecznych zakupoów przez Internet i szybkich płatności online.