Zakup prezentów w Internecie

W okresie świątecznej gorączki, a co się za tym kryje uciekającego z niezwykłą prędkością czasu, decydujemy się na wygodne zakupy w sieci – bez wychodzenia z domu, bez kolejek w centrach handlowych, bez oszalałych tłumów niezdecydowanych ludzi. Za pomocą kilku kliknięć jesteśmy w stanie wyszykować prezenty dla całej rodziny, z dostawą do domu! O czym warto pamiętać kupując prezenty w Internecie?


Wiedza o sprzedawcy i oszuści
Przede wszystkim korzystajmy tylko i wyłącznie z zaufanych stron, które w sposób czytelny informują o polityce prywatności naszych danych. Sprawdźmy, czy na stronie znajdują się dane kontaktowe. Wszystko co budzi nasze najmniejsze wątpliwości odnośnie do tego kim jest przedsiębiorca oferujący swoje towary, czy usługi, powinno zmuszać nas do zwiększenia poziomu rozwagi, podczas zakupów on-line.

Powinniśmy również uważać na oszustów. Strony, które uruchomiono stosunkowo niedawno, i które w błyskawicznym tempie zyskały na popularności powinny dać nam do myślenia. Wcześniej warto sprawdzić stronę przedsiębiorcy i opinie na forach internetowych. Podczas zakupów w sieci uważajmy na spam, gdyż może być pułapką służącą do wyłudzenia pieniędzy lub naszych danych.

Płatność i pułapki
Najlepiej jest korzystać z zabezpieczonych form płatności, ponieważ w razie kłopotów przy płatności kartą, bank w imieniu klienta zgłasza się do organizacji wydającej kartę celem wszczęcia procedury obciążenia zwrotnego. Istnieją również firmy depozytowe, które działają na podobnej zasadzie i również są bezpieczne. Korzystajmy wyłącznie ze stron chroniących nasze dane jako płacących kartą. Sprawdzajmy również, czy sprzedawca czytelnie przedstawia wszystkie koszty związane z transakcją: podatki, koszt dostawy etc.
Co więcej, zawsze czytajmy umowy, a szczególnie to co napisane jest małym druczkiem. Należy zwrócić uwagę na punkty, które opisują nasza odpowiedzialność (np. kary umowne), odpowiedzialności przedsiębiorcy, możliwości zwrotu towaru i rezygnacji z transakcji.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 6457 945

E-mail: kontakt@agitokodpromocyjny.pl

Poradnik na temat bezpiecznych zakupoów przez Internet i szybkich płatności online.