Płatność gotówkowa a serwisy płatności online

Choć dla większości z nas życie konsumenckie przeniosło się do sieci, to jeszcze wciąż wiele osób korzysta z gotówkowej formy płatności przy różnego rodzaju okazjach. Co prawda płatności online z dnia na dzień stają się coraz bardziej powszechną formą realizacji transakcji, jednak duża grupa osób preferuje tradycyjne formy uiszczania należności. Na płatność gotówkową decydujemy się głównie, kiedy chcemy opłacić comiesięczne rachunki. Badania pokazują, że za prąd, gaz, telefon i Internet wciąż wolimy zapłacić w wybranej placówce stacjonarnej. Mając to na uwadze Dotpay poszerzył swoją ofertę również o gotówkowe metody płatności.

W Polsce opłaca się około 70 milionów faktur miesięcznie. Mimo wyraźnie wzrastającej tendencji do coraz częstszego robienia zakupów online, tylko 10% ogólnych płatności regulowanych jest właśnie tą drogą. Pozostałe 90% uiszczane jest tradycyjnie za pomocą banknotów. Okazuje się również, że gotówkowej płatności za nasze rachunki najczęściej dokonujemy na Poczcie Polskiej, w marketach oraz bankach.

Co wybieramy?
O dziwo w Polsce do najpopularniejszych metod opłacania rachunków wciąż należy wizyta w pocztowym okienku. Nie znaczy to jednak, że płatności online nie wywarły wpływu i w tym obszarze. Obserwuje się bowiem wyraźny spadek częstotliwości użycia tej metody regulowania rachunków. O zainteresowanie klientów preferujących gotówkowe formy płatności walczą również banki oraz markety, w których można uregulować należności. 

Uważaj na prowizje
Pamiętajmy jednak, że w wyborze placówki powinna przesądzać głównie prowizja za jednorazową opłatę rachunku. Na poczcie jest ona najdroższa i wynosi 2,50 zł, jednak tylko i wyłączne do kwoty 1000 zł. Otóż po jej przekroczeniu, Poczta Polska będzie pobierać aż 0,5% od całości należności. Zbliżoną prowizję zapłacimy też w większości banków, choć to zależy już od indywidualnej oferty danej instytucji. Całkiem niespodziewaną konkurencją dla wspomnianych pośredników okazują się markety, gdzie klienci mogą opłacić swoje rachunki bezpośrednio przy kasie w czasie robienia codziennych zakupów. Prowizje są tu znacznie niższe niż te na poczcie lub w banku. 

Rozwiązania Dotpay
Do tej pory system Dotpay znany był głównie z oferowania usług związanych z dokonywaniem płatności w sieci. Pośrednik postanowił jednak wyjść naprzeciw tym klientom, którzy nie dysponują możliwością zapłaty za pomocą e-bankowości lub karty płatniczej. Serwis udostępnił zatem gotówkowe metody płatności, umożliwiające klientom wygenerowanie pocztowego druku przelewu, który następnie można szybko opłacić na dowolnej poczcie, banku lub w sieci sklepów Żabka czy FreshMarket.
 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 6457 945

E-mail: kontakt@agitokodpromocyjny.pl

Poradnik na temat bezpiecznych zakupoów przez Internet i szybkich płatności online.