Polacy na zakupach online

Zakupy on-line stały się w Polsce zjawiskiem niezwykle powszechnym. Jakie kategorie produktów Polacy wybierają najczęściej? Nikogo nie zdziwi fakt, że jest to odzież, akcesoria i dodatki, a także książki, płyty oraz filmy. Najmniejszym zainteresowaniem cieszą się sklepy internetowe oferujące odzież erotyczną. Co więcej, kupujemy drogą internetową również na rynkach zagranicznych. Znaczenie handlu elektronicznego w Polsce dynamicznie rośnie. Która płeć najczęściej robi zakupy przez Internet? Dlaczego wybieramy właśnie tą drogę dokonywania zakupów? Postaramy się przybliżyć tą sytuację.

Stereotypowe zakupy
Zdecydowanie w zakupach przez Internet górują Polki. Co wybierają? Kobiety częściej niż mężczyźni sięgają po odzież, akcesoria dodatki, kosmetyki, biżuterię oraz obuwie. Ponadto wybierają również artykuły dziecięce, czy też zabawki. Natomiast Polacy najchętniej dokonują zakupu szeroko pojętego sprzętu elektronicznego, różnego rodzaju oprogramowań, samochodów, artykułów kolekcjonerskich, a nawet ubezpieczeń. Jednakże w równym stopniu, zarówno kobiety, jak i mężczyźni, robią zakupy w sklepach internetowych o cechach wielobranżowych.

Dlaczego zakupy online?
Sklepy internetowe proponują wiele towarów, nierzadko w bardziej korzystnej cenie. Często robiąc zakupy w sklepie stacjonarnym, równocześnie sprawdzamy oferty on-line. Dzięki odzieżowym sklepom internetowym, możemy sprawdzić najnowsze trendy, kolekcje, zanim wybierzemy się do sklepu tradycyjnego. Oszczędzamy przez to czas, ponieważ już wcześniej wybieramy określone towary. Liczba użytkowników odzieżowych sklepów internetowych wzrośnie za sprawą wirtualnych przymierzalni, które dadzą możliwość obejrzenia się w danym ubraniu. Co więcej, mamy dostęp do całego asortymentu 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, więc możemy zaplanować zakupy bez wychodzenia z domu. Zaletą zakupów on-line jest również dostawa bezpośrednio do domu, a także możliwość zwrotu zakupionego towaru. Dodatkowym atutem jest możliwość dokonania transakcji bezgotówkowej.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 6457 945

E-mail: kontakt@agitokodpromocyjny.pl

Poradnik na temat bezpiecznych zakupoów przez Internet i szybkich płatności online.