Usługi Dotpay – system BLIK

BLIK to polski funkcjonalny system płatności mobilnych, który został uruchomiony z inicjatywy kilku banków. Rozwiązanie opracowano na podstawie płatności mobilnych IKO, które z początku dostępne były tylko i wyłącznie w PKO Banku Polskim. W dużym uproszczeniu BLIK można zdefiniować jako sześciocyfrowy kod wyświetlany przez aplikację mobilną banku, który służy do zaakceptowania transakcji lub wypłaty z bankomatu, dokładnie w takim sam sposób, jak byśmy płacili kartą. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o BLIK-u, czyli nowej usłudze Dotpay.

Od jakiegoś czasu wszędzie – w reklamach, bilbordach czy wreszcie sklepach – możemy spotkać się z informacją o możliwości realizacji zapłaty za pomocą systemu BLIK. Na przestrzeni ostatnich dni rozwiązanie to stało się niezwykle popularne, jednak jeszcze nie wszyscy użytkownicy wiedzą na czym dokładnie polega to forma płatności. Warto zagłębić się w temat, ponieważ system BLIK jest wysoce praktycznym narzędziem, które proces płatności czyni wyjątkowo szybkim, łatwym i bardzo wygodnym.

Działanie BLIK-a
Precyzując, płatność BLIK-iem to realizacja transakcji przy użyciu telefonu. Oznacza to, że nie potrzebujemy już gotówki, czy karty płatniczej, ponieważ do wszystkiego wystarczy nam nasz smartfon, który przecież i tak nosimy ze sobą wszędzie i zawsze. BLIK pozwala płacić nam za towary w sklepie tak samo jak za różnego rodzaju usługi. Chcący korzystać z BLIK-a w swoim banku nie musimy wgrywać specjalnej aplikacji, ponieważ system został zintegrowany ze standardowymi aplikacjami mobilnymi wszystkich banków.

Proces realizacji płatności
Do zrealizowania transakcji przy pomocy BLIK-a będziemy potrzebować przede wszystkim dostępu do sieci. Dalej należy uruchomić aplikację bankową i zalogować się do indywidualnego konta swojego banku. Kiedy całość należności zostanie naliczona, musimy poinformować kasjera, że będziemy płacić przy użyciu systemu BLIK. Następnie w aplikacji bankowej wybieramy ikonę BLIK, która wygeneruje krótkoterminowy sześciocyfrowy kod. Jest on ważny tylko przez 2 minuty i należy wpisać go do terminala płatniczego, zatwierdzając transakcję. Po chwili na ekranie naszego telefonu pojawi się prośba o akceptację operacji. Wówczas wystarczy nacisnąć „akceptuj” i po wszystkim, zakupy są już zrobione.

Dla kogo jest aplikacja?
Aby korzystać z systemu BLIK wystarczy posiadać smartfon oraz konto w jednym z banków oferujących usługę. Po pobraniu standardowej aplikacji na telefon, zostaniemy poproszeni o aktywowanie funkcji płatności BLIK-iem. Możemy ustalić indywidualne limity transakcji przeprowadzanych właśnie tą formą płatności. Banki, oferujące możliwość korzystania z systemu BLIK to PKO Bank Polski, Bank Millennium, ING Bank Śląski, Orange Finanse, mBank, BZ WBK, Alior Bank, Getin Bank oraz T-Mobile Usługi Bankowe.

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 6457 945

E-mail: kontakt@agitokodpromocyjny.pl

Poradnik na temat bezpiecznych zakupoów przez Internet i szybkich płatności online.