Jak często Polacy kupują w sieci?

Polacy coraz chętniej robią zakupy w sieci. Pod względem częstotliwości Polska stoi w czołówce, zaraz za Wielką Brytanią i Niemcami. Co więcej, bardzo często dokonujemy transakcji na rynkach zagranicznych. W Wielkiej Brytanii aż czterdzieści cztery procent konsumentów kupuje w sieci przynajmniej raz w tygodniu lub częściej, zaś w Niemczech około trzydziestu dziewięciu procent. Najrzadziej na zakupy on-line decydują się Francuzi, ponieważ tylko 22 % konsumentów.

Powód do dumy
Fakt dokonywania przez Polaków coraz częstszych zakupów w sieci jest nie małym powodem do dumy. Z roku na rok, stają się one powszechniejsze i Polacy nie boją się zamawiać przez Internet. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim znacznie wzrosło bezpieczeństwo transakcji bezgotówkowych. Argumentem, który przemawia za zakupami w sieci jest również dostęp do asortymentu 24 godziny na dobę, 7 w dni w tygodniu. Możemy również porównywać ceny ze sklepu internetowego ze sklepem tradycyjnym, stacjonarnym, a co więcej możemy większy zakup, już wcześniej zaplanować. Ponadto kuszą rabaty, zniżki, a także uwielbiana przez nas dostawa prosto do domu.

Jedzenie „on-line”
Szybkie tempo życia oraz brak czasu na podstawowe czynności życiowe sprawiają, że Polacy coraz częściej zamawiają posiłki drogą internetową. Najwięcej zamówień odnotowuje się w weekendy, a także inne dni wolne. Wartość procentowa między poszczególnymi dniami tygodnia wzrasta wraz z każdym kolejnym dniem. W jakich godzinach zamawiamy posiłki drogą internetową? Najczęściej pomiędzy 16:00, a 18:00, a także między 20:00, a 22:00. Wzrasta liczba tak zwanych stałych klientów, którzy zamawiają jedzenie z dostawą po kilka razy w tygodniu. Co najczęściej zamawiamy? Wyniki badań z pewnością nie zadziwią nikogo. Polacy najchętniej wybierają pizzę, albo kuchnię chińską. Nie gardzą tym samym naszą polską, tradycyjną kuchnią. Polacy uwielbiają poznawać nowe smaki, dania, a portale oferujące jedzenie z dostawą, prześcigają się, jeśli chodzi o różnorodność potraw i rodzaje kuchni.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 6457 945

E-mail: kontakt@agitokodpromocyjny.pl

Poradnik na temat bezpiecznych zakupoów przez Internet i szybkich płatności online.