Zakupy przez Internet opanowują Polskę

Jak pokazują najnowsze analizy agencji zajmującej się badaniem opinii publicznej w Polsce, już ponad połowa Polaków dokonuje zakupów drogą internetową. Z roku na rok, ta forma zakupów zyskuje na popularności. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim, realizując zamówienie przez Internet, zyskujemy czas, a nie rzadko również pieniądze. Jest to najwygodniejszy sposób zaopatrzenia się w potrzebne rzeczy, bo bez wychodzenia z domu, z dostawą prosto pod nasze drzwi. Co drugi Polak przyznaje, że zakupy on-line robi, co najmniej raz w roku.

Ile Polacy wydają na zakupy w sieci?
Średnia kwota jaką Polacy przeznaczają na zakupy on-line oscyluje pomiędzy 100, a 249 złotych. Duży procent stanowią kwoty w przedziale pomiędzy 60, a 99,99 złotych. Wyższe kwoty, w przedziale 250 – 499 złotych stanowią jedynie 10 % wśród pytanych respondentów. Kwota jaką przeznaczamy na e-zakupy zależy przede wszystkim od rodzaju asortymentu wynikającego z potrzeb konsumenta. Wydatki polskich konsumentów interesująco przedstawiają się na tle zagranicznego rynku zakupów on-line. Według badań nasi zachodni sąsiedzi wydają o wiele więcej, bo, w przeliczaniu za naszą walutę, około 5572 złote, natomiast przeciętny Polak około 1120 złotych w skali roku.

Co kupują Polacy i dlaczego?
Kiedy zasiądziemy wygodnie przed komputerem w celu poszukiwania targetu zakupowego, najczęściej wybieramy odzież oraz obuwie. Na zakupowym podium stoi również sprzęt elektroniczny oraz książki i prasa. Niezwykle dużą popularnością cieszą się również kosmetyki, sprzęt RTV i AGD, a także materiały budowlane, czy meble.

Trend zakupów przez internet będzie ciągle wzrastał. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim decyduje o tym wygoda – pełny dostęp do asortymentu, 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Co więcej, darmowe dostawy prosto do domu, możliwość zwrotów, większe bezpieczeństwo transakcji bezgotówkowych są niewątpliwymi atutami zakupów w sieci. Ponadto często portale i firmy posiadające sklepy on-line oferują dodatkowe rabaty, zniżki, a nie rzadko zwrot części kosztów.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 6457 945

E-mail: kontakt@agitokodpromocyjny.pl

Poradnik na temat bezpiecznych zakupoów przez Internet i szybkich płatności online.