Bezpieczeństwo zakupów w sieci

Już co dziesiąty Polak przyznaje, że zakupów on-line dokonuje przynajmniej raz w tygodniu, a co trzeci, co najmniej raz w miesiącu. Polacy znaczną liczbę zakupów dokonują w czasie godzin pracy. Zupełnie nie ma się czemu dziwić, gdyż zakupy w sieci stały się synonimem wygody, łatwego dostępu do produktów (24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu), oszczędności cennego czasu oraz pieniędzy. Jak, w dobie tanich zakupów on-line zachować zdrowy rozsądek i nie stracić przy tym głowy? Co zrobić, by nie paść ofiarą cyberoszustów i hakerów?

Formy płatności
Płacąc za zakupy zrobione w Internecie, mamy kilka możliwości sposobów płatności. Jedną z najbardziej popularnych form płatności jest płatność z użyciem karty kredytowej lub debetowej. Obydwie karty wyposażone są w chipy, kontrolujące dostęp do danych użytkownika karty oraz są dodatkowo szyfrowane, co powoduje, ze są trudniejsze do odczytania przez niepowołane osoby. Niezwykle popularne jest również korzystanie z przelewów elektronicznych – bezpośrednio z konta klienta. Jak bezpiecznie płacić w sklepach internetowych? Przede wszystkim samodzielnie ustalajmy limity operacji kasowych. Warto również zainstalować usługę 3D Secure dla kart płatniczych – wtedy dużo bezpieczniej będziemy kupować w sieci. Przed dokonaniem transakcji warto sprawdzić, czy sklep internetowy w którym robimy zakupy, realizuje transakcję na bezpiecznej stronie.

Zasady bezpiecznych zakupów
Podczas robienia zakupów on-line korzystajmy tylko ze swojego komputera i to najlepiej wyposażonego w dobry program antywirusowy. Nie powinniśmy udostępniać nikomu jednorazowych kodów aktywacyjnych służących do akceptacji transakcji. Należy pamiętać, aby, logując się do elektronicznej bankowości, sprawdzić czy w górnej części ekranu znajduje się kłódka zabezpieczająca, oznaczająca bezpieczną stronę. Możemy również poświęcić, dla świętego spokoju, kilkanaście minut na zapoznanie się z zasadami bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej, znajdującymi się na stronach internetowych banków.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 6457 945

E-mail: kontakt@agitokodpromocyjny.pl

Poradnik na temat bezpiecznych zakupoów przez Internet i szybkich płatności online.