Płatność gotówkowa z Dotpay

Dla młodego pokolenia całe życie toczy się w wirtualnym świecie. Tak samo sprawa wygląda z zakupami, które młodzi ludzie chętniej robią w sieci. Nie oznacza to jedna, że nikt już nie korzysta z gotówkowej formy płatności. Jest ogromna grupa starszych osób, które nie chcą przestawić się na płatności online lub zwyczajnie pewne należności wolą regulować w tradycyjny sposób. W ten sposób czują się pewniej i bezpieczniej. Nic więc dziwnego w tym, że gotówką wolimy opłacać nasze comiesięczne rachunki. Dotpay postanowiło zadbać i o tych konsumentów, oferując im również gotówkowe metody płatności.

Mimo ciągle wzrastającej tendencji do coraz częstszego robienia zakupów w Internecie, wciąż zdecydowana mniejszość płatności za rachunki jest regulowana tą właśnie ścieżką. Większość tych należności wolimy uiszczać tradycyjnie, przy użyciu gotówki. Wówczas najczęściej kierujemy się na Pocztę Polską, do marketów lub banków, które pośredniczą w tego rodzaju płatnościach.

Gdzie możemy płacić za rachunki?
W Polsce, w celu uregulowania płatności za prąd, gaz czy Internet, wciąż najczęściej wybieramy Pocztę Polską. Aczkolwiek płatności online sprawiają, że spada częstotliwość użycia tej metody regulowania rachunków. E-przelewy są więc poważną konkurencją dla pocztowych okienek, tak samo jak banki oraz markety, w których również można uregulować należności. System Dotpay postanowił więc zaproponować wygodne rozwiązanie, które pomoże tym użytkownikom, którzy za rachunki płacą gotówką. System uruchomił gotówkowe metody płatności, pozwalające klientom na wygenerowanie pocztowego druku przelewu, który można opłacić na dowolnej poczcie, banku lub w sieci sklepów Żabka czy FreshMarket.

Wybierz opcję najtańszą
O wyborze placówki powinna decydować wysokość prowizji za jednorazową opłatę rachunku. I tu warto wiedzieć, że na poczcie wynosi ona aż 2,50 zł i do tego tylko i wyłączne do kwoty 1000 zł. Kiedy zostanie ona przekroczona, Poczta Polska pobierze aż 0,5% całości kwoty. Podobnie sprawa prowizji wygląda w większości banków, choć to zależy już od indywidualnej oferty konkretnej placówki. Dużą konkurencją dla powyższych instytucji są markety, gdzie klienci mogą opłacić swoje rachunki bezpośrednio przy kasie. Jest to o tyle wygodne, że każdy z nas może zapłacić zaległości w trakcie codziennych zakupów. Do tego prowizje są tu o wiele niższe niż te na Poczcie czy w banku. Nic jednak nie pokona Internetu. Otóż większość banków nie pobiera żadnej prowizji za dokonanie opłaty przy użyciu e-przelewu, a jeśli pobiera, to opłata wynosi do złotówki. Może jednak warto przenieść się na transakcje online?

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 6457 945

E-mail: kontakt@agitokodpromocyjny.pl

Poradnik na temat bezpiecznych zakupoów przez Internet i szybkich płatności online.